Kordiseps Mantarı, Çin Tırtır Mantarı, Cordyceps Sinensis

PAYLAŞIN

Kordiseps Mantarı, Cordyceps Mantarı, Cordiseps Mantarı
CORDISEPSBU ÜRÜNLER KESİNLİKLE İLAÇ DEĞİL, HASTALIĞIN İYİLEŞME SÜRECİNE YARDIMCI EK "BESİN TAKVİYESİ"DİR.
Kordiseps (CORDYCEPS SINENSIS) olarak bilinen Çin Tırtıl Mantarıdır. Sadece Çin'in Tibet, Siçuan, Yunnan, Tisinhay gibi platolarında bulunan otluk ve bataklıklarda yaşayan bir tür yerel canlıdır.Tırtıl Mantarının büyümesi gerçekten şaşırtıcıdır. Bu mantar kışın bir böcek (larva formunda) kış uykusuna yattığı zaman onun dolaşım sistemine girer. Mantarın iplikçikleri larvada besin alımı sonrası o kadar hızlı bir şekilde büyümektedir ki, en sonunda herşeyi kaplayan bir kabuk oluşturur. Daha sonra tırtıl bu yüzden ölmekte ve kabuğu bir kozaya dönüşmektedir. Sonraki sene yaz mevsimi geldiğinde kurtucuğun üst kısmı yerden dışarı çıkar ve bir ot olur. Bitki kısmından Cordyceps elde edilmektedir. 
Çin tırtıl Mantarı, deniz seviyesinden 3500 m yükseklikte yaşadığı için çok dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hayatta kalmak için yalnızca o plaaolarda polygonun aviculare L, astragalus ve ophiophogon ağalarının kökleriyle beslenmektedir. Toprak altında geçen iki senelik gelişim süreci sırasında uzun bir süre açlık, soğuk ve oksijen eksikliği yaşamaktadır. Mantarın gövdesi, besin maddeleri açısından ve biyolojik bileşim açısından o platolarda yetişen bitkiler kadar zengindir. 
Geleneksel Çin Tıbbı'nda Ginseng ve tüylü Geyik Boynuzu ile birlite en önemli 3 güçlü ilaç arasında yer almaktadır. Bu mantar Çin'de sağlığı korumak amacıyla 1200 seneden buyana kullanılmaktadır. çok eski zamanlarda Çinliler bu mantarı "Tanrının bir lütfu", bir tılsım olarak kabul etmişlerdir. Bugüne kadar geçen süre içerisinde, Çin Tırtıl Mantarı birçok hastalık için yeri doldurulmaz bir çare olduğunu ispatlamıştır. 

PROFİLAKSİ için KORDİSEPS Kullanım Alanları: 

1- Bağışıklık sisteminin düzenlemesi için kullanılan çok yüksek etkili bir çaredir. Düzenleme eğitimi iki yıldan oluşmaktadır: Hem bağışıklığı güçlendirir, hem de bazı insanlarda bulunan fazla bağışıklık gücünü azaltarak dengeler. 
2- Doğal bir antibiyotiktir. Kordiseps birçok patojenik bakteriye karşı antibakteriyel bir etki yaratabilir. Bazı bakteriler, Pnömokok, streptokok ve aureus, stefilekok bunlar arasında sayılabilir.
3- Antifilojistik etkisi: Kordisepsin bu niteliği hidro kortizondan 3 kat daha yüksektir.
4- Ölçülü bir şekilde kan damarını genişleterek kalp ve akciğerdeki kan dolaşımını yoğunlaştırır. Kordiseps, kroner damardaki kan dolaşımını düzenlendiği için, damarda tıkanıklık yaratan pıhtının oluşmasını engelleyebilir. 
5- Kordiseps, yorgunluğa karşı direnci arttırabilir. Oksijen açlığına karşı dayanıklılık sağlar ve kandaki lipid seviyesini azaltabilir. Sinir sistemini rahatlatır. Ayrıca hücreleri antioksidan yeteneğini arttırabilme gibi farmakolojik özellikler taşımaktadır.
Yukarıda bahsettiğimiz bütün farmakolojik etkileri, kordisepsin birçok hastalığın tedavisinde kullanımı için bilimsel bir temel oluşturmaktadır.
Çeşitli laboratuvar araştırmalarından ve hastane gözetimlertinden sonra KORDİSEPSin üç önemli özelliği vurgulanmaktadır: 


1- Çok geniş amaçlı kullanım kapasitesi, 
2- Hastalık tedavisini destekleyerek, çok daha etkili sonuçlar alınması,
3- Toksin içermemesi ve hiçbir yan etkisinin bulunmamasıdır.


KORDİSEPSİN GÖSTERDİĞİ İYİLEŞTİRİCİ ETKİLER 

1- SOLUNUM YOLLARI RAHATSIZLIKLARI: Öksürük, nefes darlığı, nefes yetmezliği, terleme, akciğer zayıflığından kaynaklanan halsizlik, bitkinlik vb. Bu ürünü kullanarak rahatsızlıkların giderilmesini ve ZATÜRRE, ASTIM, AMFİZEM gibi hastalıkların tedavisinde hızlı bir iyileştirici etkiye sahiptir.

2- BÖBREK HASTALIKLARI: Modern tıp tarafından KORDİSEPS'in böbreklerdeki metabolizmayı iyileştirdiği kanıtlanmıştır.Kordiseps'in iyileştirici etkileri, böbrek hücrelerinin tüm fonksiyonlarının daha hızlı gerçekleştirilmesi, idrardaki toksinlerin ekskresyonu gerçekleşmektedir. İlaç tedavilerini böbrek dokularına ve kanallarına verdiği patolojik hasarlar, Kordiseps tarafından onarılmaktadır. Böbreklerin yeniden enfeksiyon kapmasını ve hiperfosforemiyi önler. Böbrek ve akciğer hastalıklarında görülen bel ve ayak ağrıları, emisyon ve sık idrara çıkma sorunlarının giderilmesi açısından Kordiseps çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

3- KALP DAMARLARI HASTALIKLARI: Kordiseps, kroner damarlardaki kan dolaşımını sürekli belli bir hacim ve hzıda tutma ve kandaki kalsiyum ve fosfor dengesini sağlama konusunda çok etkilidir. Kroner hastalıkların sürekli tedavisinde çok değerli bir ilaç olan Kordiseps, kroner damarlardaki kolojen türemesi, trombositlerin oluşum ve gelişimini doldurma konusunda daha çok iyi bir etki göstermektedir. İnhibisyon katsayısı %13.3 ila %48.5'e ulaşmaktadır.

4- HEPATİT VE KARACİĞER SİROZU: Kordiseps, karaciğerin tüm fonksiyonlarını doğrudan iyileştirme gücüne sahiptir. Şu anda Çin'de karaciğer sirozu tedavisinde kullanılan en iyi çaredir. İthal edilen enterferans ilaçlar sarı ırktaki insanlar çok büyük etkiye sahip değildir ve ayrıca Kordiseps içeren ürünlerle karşılaştırıldığında, fiyatının çok daha yüksek olduğu görülmektedir.

5- KAN HASTALIKLARI: Kandaki trombositlerin normal sayıda bulunmasına rağmen vücutta çeşitli kanamaların meydana gelmesi. (Protopati, Atrombositopenik purpura) destek tedavisinde yararı görülmektedir. Lösemi hastalığının tedavisinde Kordiseps ile yapılan destek tedavisi, belli bir etki göstererek löseminin, kan kanserine dönüşmesini önlemektedir. 

6- KANSER HASTALIKLARI: Kordiseps'in geniş kapsamlı farmakolojik özellikleri insan vücudunda karaciğer, böbrek, kan damaları ve solunum organları gibi en önemli organlar üzerinde yenileme etkisi gösterdiği için, tedavide bu ürün kanserin son aşamasında dahi iyileştirici etkiler göstermektedir. Kordiseps, önemli organlardaki kötü huylu tümörlerin hücre merkezlerine doğrudan müdahale ederek hasta organın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu etkinin yanısıra lökosit faaliyetlerini arttırarak kimya terapisinin daha etkili olmasını sağlar. İyi huylu beyin tümörü olan hastalıkların sürekli tedavisinde Kordiseps kusursuz bir çaredir.

7- ANTİTOKSİN FAALİYETLERİ: Kordiseps toksin içermeyen tamamen doğal bir madde olmasının yanısıra, metabolizmayı iyileştirerek karaciğer, böbrek, akciğer gibi organların hücre yenilemesine ve tüm vücudun toksinler ve ilaç kalıntılarından arındırılmasına yardımcı olmaktadır. 

8- GÜNLÜK HAYATTA KORDİSEPS'İN GENEL SAĞLIK KAZANDIRICI ETKİLERİ: Güçlendirme ve yeniden oluşturma etkisine sahip bir üründür. Hastalıkalrı iyileştirmek ve insanı hastalıklardan korur. 

* SOLUNUM YOLLARI HASTALIKLARI
- Öksürük,
- Nefes Darlığı,
- Nefes yetmezliği,
- Terleme,
- Akciğer rahatsızlığından oluşan halsizlik,
- Bitkinlik,
- Astım,
- Zatüre,
- Amfizem.
* BÖBREK HASTALIKLARI
* KALP DAMAR HASTALIKLARI
* HEPATİT VE KARACİĞER SİROZU
* KAN HASTALIkLARI
* KANSER HASTALIKLARI
* Mükemmel ANTİTOKSİN faaliyetleri...
* Mükemmel ANTİBİYOTİKtir
* Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Yazar Hakkında

İbrahim Gökçek

Bitkisel materyaller genelde kurutulur ve bu şekilde bir yıl muhafaza edilebilirler. Bitkilerin kurutulması için özel odalar tutulur ve kurumaları beklenir. Bikiler yağmurlu ve sisli havada toplanmamalı ve ıslatılmamalıdır. Bu onun küflenmesine yol açabilir.

Yorum Gönderİn