Azgın Teke Otu, Epimedium Brevicornum

PAYLAŞIN

ERKEKLERDE Afrodizyak Macun Etkisi;

Epimedyum çok kuvvetli erkeklik ereksiyon kuvveti veren,
Sperm sayısını arttıran
Geçiktirici etkisi olan,
cinsel kuvveti arttıran,
ereksiyon süresini uzaltan, 
cinsel birleşme sayısını arttıran,
doğurganlık etkisi veren,
ve bunları sağlarken hiç bir yan etki vermeyen tamamıyla bitkisel bir afrodizyaktır.

Bayanlarda Afrodizyak Macun Etkisi;

Epimedyumlu Macun 45 dakika içerisinde etkilerini gösterir. Vajina içerisinde daralmayı ve
G-noktası duyaranlarının hissiyat hassaslığını hissedebilirsiniz.
Daha fazla zevk ve rahatlık sağlar
Cinsel İstek Dürtüsünü maksimuma Çıkartır
Korku ve Endişeyi Azaltır
Fazla mukusu azaltır
Kadında libido artışı sağlar
Östrojen salınımını artırır
Vajinal kuruluk problemini çözer
Seksüel zevkin şiddetini artırır
Vajinal salgıyı artırır
Islaklığı tekrar oluşturur

Ürünün Adı: Gökçek Epimediumlu Bitki karışımlı Macun (Azgin Teke Macunu)

Bu Azgin Teke Macunu 19 çeşit bitki özü içerir.
Kullanım önerisi: Sperm yetersizliği söz konusu ise günde 2-3 defa yemeklerden önce veya sonra birer çay kaşığı macundan alınabilir.Şayet cinsel güçü artırmak için kullanılacaksa işlev den (seks) önce bir tatlı kaşığı almak yeterlidir.
Saklama Koşulları: Direkt gün ışığına maruz bırakmayınız.Ağzı kapalı şekilde çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.

Ürünümüz bir gıda takviyesidir. Ürünümüz bir ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünümüz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.
Her erkeğin cinsel yaşamını daha aktif ve daha renkli yaşaması için formüle edilmiştir.Aynı zamanda erken boşalma ve sertleşme(geç ereksiyon) sorunlarında güvenle kullanabilecek etkili bir bitkisel destektir. İçeriğindeki diğer şifalı bitki ekstraktlarının tamamı kalite analiz sertifikasına sahip bitki ekstratlarıdır.
Cinsel isteğinizi arttırarak seksteki performansınızı maksimum düzeye çıkarır.
Orgazm duygusunu daha güçlü yaşatır.
Sizi kısa sürede birden fazla ilişkiye hazır durumda tutar.
Erken boşalma riskini azaltır.
Epimediumlu Macun, Penise giden damarlardaki kan akışını artırarak. daha sert ve uzun süreli ereksiyon sağlar.
Cinsel ilişkide heycanı ve aktivitesini artırır.
İlişkiden sonra teskin edicidir ve cinsel ilişkiden sonra yükselen nefes alış-verişlerini azaltıcı. 
Kan basıncı ve kan şekerini düşürücü.
Beta-lipoprotein kolesterolü düşürücü.
İltihabı önleyici ve bağışıklık sistemini güçlendiricidir.

a-) Azgın Teke otu, Epimedium brevicornum

Bitkinin Bilinen Diğer Adları: Azgın teke otu, Epimedium brevicornum, Barrenwort, yin yang huo 
Botanik adları: Epimedium brevicornum Maxim.; Epimedium sagittatum (Siebold. et Zucc.) Epimedium Maxim., Epimedium wushanense koreanum Nakai., TSYing Epimedium pubescens Maxim., Epimedium sinense. 

Epimedium: Uzakdoğu kökenli çok yıllık bir bitkidir. Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. Etkili bölümü %3 icariin içeren kurutulmuş yapraklarıdır. Uzakdoğu’ da yıllardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmasına rağmen, birincil kullanım şekli erkekler için afrodizyak olarak kullanımıdır. Özellikle ereksiyon problemlerinin çözümü olarak asırlardır kullanılmış bir bitkidir. 

Diğer geleneksel kullanım amaçları ise; kemik ve eklemleri güçlendirmede destek, sakinlik vermek, kalbin rahatlatmasına ve bağışıklık (savunma) sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. ( 1,2,4,5 )

Epimedium; çok yıllık Çiçekli bitkidir, Çinin güneyinde bol miktarda yetişir, azgın teke otu olarak bilinen Epimediumun diğer adları kısır otu, papaz şapkası ve peri kanatıdır. Birleşiminde Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. İçerisindeki aktif madde icariin, kurutulmuş yapraklarında 3 olarak bulunur. Ekstraktlarıda İcariin oranı 60 kadar çıkabilir. Uzakdoğu’ da yıllardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır ve 60’a yakın türü mevcuttur.
Epimedium flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir. Etkili bölümü %3 icariin içeren kurutulmuş yapraklarıdır. Çok güçlü bir cinsel uyarıcı (afrodizyak) dır. Özellikle Çin, Kore ve Japonya'da bu bitki ve etkileri ile ilgili geniş kapsamlı olarak yapılan hem laboratuvar, hem de klinik çalışmalarda kesin ve açık biçimde insanlarda cinsel aktiviteyi ve performansı artırdığı gözlenmiştir. Epimedium bitkisi aynı zamanda, tüm beden boyunca duyusal sinirleri, özellikle genital bölgeyi uyararak sperm üretimini artırdığı düşünülmektedir. Epimedium tansiyonu normal seviyede seyreden insanların tansiyonunu düşürmeksizin, yüksek tansiyonu düşürmekte etkili olabilmektedir. Kalp damar sistemi üzerinde de oldukça etkili olan epimedium bitkisi koroner kalp damarlarını genişletmekte ve koroner vasküler direnci azaltarak koroner kan akışını artırmakta yararlı olabilmektedir. Epimedium bitkisi sadece cinsel fonksiyonları düzenleyici olarak değil, aynı zamanda cinsel istek, dikkat, düşünce konsantrasyonu ve zihnin odaklanma kapasitesini artırmak için de katkıda bulunabilmektedir. 

Azgın teke otu libido, erektil fonksiyon desteklediği China.Many kültürler raporunda cinsiyete artırıcı olarak kullanılan 2000 yıl vardır ve menopoz rahatsızlığı gidermek için yardımcı olur. Bir madde, maca, menopoz geçiren kadınlar için ve erkekler ve kadınlar düşük libido için sertleşme sorunları, destek olduğu bildirilmektedir. Azgın Teke otu (Epimedium) yüksek ova ve dağ yamaçlarında bol Epimedium birkaç türü yetişir. Azgın Teke Otu genital bölgedeki kan akımını artar, çünkü bir bitkisel afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Maddede kaynaklanan Çin Yin-Yang Huo, Azgın Teke Otu olarak da genital bölgeye kan ulaşmını kan artırır.. Azgın Teke Otu ve Asya ve Akdeniz havzasında bir süs bitkisi olarak yetiştirilir ve bunlardan Epimedium sagittatum, Epimedium brevicornum, Epimedium wushanense, Epimedium koreanum ve Epimedium pubescens türleri tıbbi amaçlar için kullanılır.Azgın Teke Otu ve yaprakları, polisakkaritler, lignan, sesquiterpenler, fenolik ve penethylol glikozitler, ionones, steroller ve bir alkaloid denilen magnaflorine flavonoidler çeşitli içerir.Azgın Teke Otu tedavi edici etkileri, öksürük giderici ve tansiyon düşürücü, kas spazmı azalan, tendonları ve kemikleri güçlendirir ve erkek infertilitesi tersine, böbrek fonksiyon canlandırıcı içerir. Ot aynı zamanda karaciğer ve böbrekleri güçlendirir, karaciğere iyi geldiği ve kronik böbrek yetmezliğinde dahi Çinde yapılan klinik bir araştırmada tesbit edilmiştir.

Farmakoloji: Bilim adamları erektil disfonksiyon üzerinde icariin (ICA) terapötik etkimekanizması (ED) cGMP-spesifik PDE5 inhibisyonu, Liao HJ bir faktör ed.theçalışmalar immün arttırıcı etkisi sarf Çin tıbbı Epimedium göstermek olduğunu göstermektedir Kronik böbrek yetmezliği hayvan modeli. Bunun daha fazla araştırmada Epimedium kronik böbrek hemodialysis.a klinik geçiren hastalarda cinselbozukluk ve immunolojik yetersizliği üzerinde terapötik etkiye sahip öneriyor.Epimedium bileşik iskemik kalp-beyin damar hastalıkları böbrek yetmezliği sendromuolan hastalarda terapötik etkili bir tedavi olduğunu gösterir . Araştırmacılar osteoklastlar izole ve Epimedium farklı konsantrasyonları ile tedavi. Çalışma Epimedium, osteoklast apoptoz tetikleyebilir kemik yıkımı engellemek ve kemik yoğunluğunu artırır.. Araştırmanın genel ica olarak kardiyovasküler sistem, dolaşım sistemi, bağışıklık sistemi, üreme organları ve kemik iliği sistem üzerindeki etkileri tesbitedilmiştir.. Çin'de, böbrek hastalığı ve kemik iliği üzerine klinik tedavileri için ana madde olarak kullanılan ica ile pek çok ilaç yapımında kullanılır.Özellikle Çin, Kore ve Japonya’ da bu bitki ile ilgili geniş kapsamlı olarak yapılan hem laboratuar hem de klinik çalışmalarda; kesin ve açık bir şekilde hayvanlar ve insanlarda cinsel aktivitenin artmasına yardımcı olduğu gözlenmiştir. (2,5)

Bu bitki aynı zamanda, tüm beden boyunca duyusal sinirleri, özellikle genital bölgenin (Cinsel organların bulunduğu bölge) uyarılmasına ve sperm üretiminin artmasına yardımcı olmaktadır. (5) 

Epimedium; tansiyonu normal olan insanların tansiyonunu (kan basıncı) düşürmeksizin hipertansiyonu (Yüksek tansiyon) düşürmeye yardımcı olmaktadır. (2,3)

Azgın Teke ot Alacaklar
Azgın Teke Otu yorgunluk tedavisinde ve cinsel dürtüleri güçlendirmek için Epimedium geleneksel olarak kullanımıaktadır.Bu nedenle Batılıların beslenme talepler çoğunlukla cinsel dürtü etrafında merkezi takviyeleri oluşturmaktadır.?? artırır libido (cinsel istek) enerji seviyenizi yükseltir ve ağır egzersizden (sportif faliyetler) sonra bünyenin kısa sürede toparlanmasını sağlar.

Azgın Teke ot Teorisi
Azgın Teke Otu bir şifalı biki olarak Epimedium libido (cinsel güç) artırıcı ve iktidarsızlıksızlığı önlemede tedavi edici olarak kullanılır. Azgın Teke Otu üreme sistemi için bir tonik olarak kullanılmış olan en azından MÖ 400 yılına kadar uzanır gençleştirici bir tonik olarak yorgunluğu gidermek için kullanılmıştır. Epimedium kortizol düzeylerinin modülasyonu (birincil stres hormonu) ile çalıştırmak için düşünülmektedir. Azgın Teke Otu cinsel ilişkiden sonra ortaya çıkan yorğunluk, halsizlik, dermansızlık ve enerji seviyesinin düşmesini önler.Azgın Teke Otu bu yüzden metabolizmayı normale dönüştürücü özeliklere sahiptir ve enerji kazandırıcı ve cinsel güçü artırıcıdır.

Bilimsel Destek
Hayvanlar üzerinde yapılan klinik araştırmalarda ancak, epinefrin, norepinefrin, serotonin ve onlar (bir enerji teşvik etkisi) düşük dopamin düzeylerini artırarak gibi ginseng etki yapar.Azgın Teke otu bir adaptogen gibi biraz işlevi olabileceğini göstermiştir.Azgın Teke otu anti-stres etkiye sahip olup olduğundan, kortizol seviyelerini azaltır ve kişiye rahatlatıcı ve teskin edicidir.Azgın Teke otu tiroid hormonu ve testosteron hormonunu düşük düzeyden normal değere yükseltiği tesbitedilmiştir.Azgın Teke otunun ekstraktı libidonun kalitesini artırdığı ve düzenlediği tesbitedilmiştir.Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda azgın teke otu ekstraktının kemikerimesini azaltıcı, kas yoğunluğunu güçlendirici ve vücut yağını azaltıcı olduğu ispatlanmıştır.Kortisol değerlerinin normale dönmesi ile kalp atışlarıda normale döner.Çinde hayvanalr ve insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda azgın teke otu ekstratının bağışıklık sistemini baskı altına aldığı ve kemik dokusunu güçlendirdiği gözlemlenmiştir.Azgın teke otu ekstraktı insanlarda kandaki kortisolu düşürdüğü bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve hayvanlarda kemik erimesini yavaşlatığı ve kemik dokusunu güçlendirdiği tesbit edilmiştir.

Güvenlik
En az 15 onbeş aktif bileşikler Epimedium özler, (luteolin, icariin, quercetin ve çeşitli epimedins) tanımlanmış olmasına rağmen, birçok ek şirketler şu anda alkol icariin yüksek düzeyde sadece standart özler kullanımı dikkat çekicidir.Epimedium geleneksel kullanımı, ancak, daha çok ticari ürünlerinde kullanılan yüksek icariin alkol ekstreleri ile karşılaştırıldığında aktif bileşenlerin çok farklı bir profil ortaya çıkacak bir sıcak su kaynatma (çay), gibi. en az bir test tip çalışmada çeşitli toksik bileşikleri ile birlikte karaciğer hücrelerini tahribattan koruduğu gözlenmiştir, çünkü icariin toksik maddeleri kendine bağlar ve atılmasını sağlar.DKemeler üzerinde yapılan bir araştırmada yüksek doz icariin’in böbrek ve karaciğer zehirlenmesineseebp olduğu idea edimektedir.Önerilen doz (günde 250 ile 1000 mg) de Epimedium geleneksel olarak su destilasyonu hazırlanan ekstraktın hiçbir yan etkileri rapor edilmemiştir.

Dozaj
Azgın Teke otu ekstraktı, faakt su destilasyonu ile eldeedilen akstraktın anti-stres ve kortizol-kontrol etkisi olduğu tesbit edilmiştir.Azgın otunun çayı ve su destilasyunun çok faydalı olduğu ve güvenilir oldu tesbit edilmiştir.Günümüzde ise genelikle alkol ile destilasyonu yapılmaktadır ve alkolle yapılan ekstrakt su ile elde edilen ekstraktan kalite bakımından daha düşüktür.Bu nedenle mutlaka su destilasyonu ile eldeedilen ekstrat veya sadece çayı kullanılmalıdır.Azgın teke ot ekstraktından günde 2-3 defa 250-1000 mg alınabilir, yani günde 1-4 defa bir tatlı kaşığı demektir. 


Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Hamile veya emziren bayanlarınve 12 yaş altında ki çocukların kullanmaları önerilmez.

Referanslar;
1- Cai D, Shen S, Chen X. Clinical and experimental research of Epimedium brevicornum in relieving neuroendocrino-immunological effect inhibited by exogenous glucocorticoid. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1998 Jan;18(1):4-7.

2- Chen MD, Kuang AK, Chen JL. Influence of yang-restoring herb medicines upon metabolism of thyroid hormone in normal rats and a drug administration schedule. Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1989 Feb;9(2):93-5, 70.

3- Gau S, Fu D, Zhang H. Advances in the study on the treatment of osteoporosis with Epimedium brevicornum and its compound prescription. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 1999 Apr;24(4):249-51.

4- Gu Y, Meng G. Preparation conditions for decoction of Epimedium grandiflorum Morr. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 1990 Jul;15(7):412-3, 446.

5- Kuang AK, Chen JL, Chen MD. Effects of yang-restoring herb medicines on the levels of plasma corticosterone, testosterone and triiodothyronine. Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 1989 Dec;9(12):737-8, 710. 6. Lee MK, Choi YJ, Sung SH, Shin DI, Kim JW, Kim YC. Antihepatotoxic activity of icariin, a major constituent of Epimedium koreanum. Planta Med. 1995 Dec;61(6):523-6.

b-) Ginseng
botanik ismi olan "Panax", Yunanca "tam iyileşme" anlamına gelen "panacea" kelimesinden türetilmiştir. Dünyanın diğer ülkelerinde yetiştirilen ginseng türlerinin, ideal iklim ve toprak özelliklerine sahip olan Kore Ginsengi kadar nitelikli olmadığı saptanmıştır. Büyük kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. 6-8 yaşındaki bitkilerin köklerinin çapı 10 santimetreyi bulmakta olup kırmızı renklidir. Çin, Japonya, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinde yabani olarak bulunmasının yanısıra, kültürü (yetiştirilmesi) de yapılmaktadır. Bitki ginsenosit adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol, D grubu vitaminleri taşımaktadır.

c-) Mabet ağacı (Ginkgo biloba); 
günümüzde varlığını sürdüren hiçbir yakın türü veya benzeri bulunmayan, tamamıyla kendine özgü bir ağaçtır. Bilinen yaşayan fosil türlerinin en iyi örneklerinden biridir. Ginkgolar 20-35 metre aradın da yüksekliğe varan (Çin deki bazı ginkgoların boyu 50 metreyi aşabilmektedir) orta ile geniş arası boyutlarda yaprak döken ağaçlardır. Genel olarak bitki hastalıklarına karşı olağanüstü dirençli olmaları, gövdelerinin bitki haşaratına çok iyi karşı koyabilmesi, yüzeyde ilave kökler ve tomurcuklar oluşturabilmeleri ginkgoların çok uzun ömürlü olmalarına imkan vermekte, bazı ağaçların yaşı 2500 yıla varabilmektedir. Ginkgo biloba içeriğinden 40a yakın aktif madde izole edilmiştir. Bunlardan en önemlileri flavonoidler ve terpenoidlerdir. Flavonoidler, antioksidan etki göstermektedir

c-) Demirdikeni (Tribulus terrestris); 
tek yıllık, çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Toprak üzerine yatık olarak bulunur. Kökleri alkaloid, resin, azot ve sabit yağlar; meyveleri 5 yağ, peroxidase, diastase, az miktarda glikosid resin, proteinler ve inorganik maddeler içerir. Protein yüzdesi yaklaşık 10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere on dört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir. İçerdiği carboline saponinler (harmine, harmaline, harman, tetrahydroharmine), steroidal saponinler (çoğunlukla furostanol) bitkiden değişik yöntemlerle ayrıştırılabilmekte ve bitki ekstrelerinde oranları standart hale getirilebilmektedir.

d-) Zencefil, 
Zencefilgiller familyasının örnek bitkisidir. Anayurdunun Güneydoğu Asya olduğu sanılmakta, günümüzde Hindistan ve Malezya ile diğer bazı tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Ülkemizin iklimi uygun olmadığından Türkiyede zencefil yetişmez. Yararları Çin ve Hindistanda çok eski çağlardan beri bilinen bitki, Avrupaya tüccarlar tarafından getirilip tanıtılmıştır. Zencefil zingiberon, zingiberol, fellandron, borneol, sineol sitrali içeren uçucu yağ ile nişasta, yapışkan bitki sıvısı ve reçine yönünden zengindir. Taze kökleri sökülüp dilimlenerek bazı Uzakdoğu yemeklerine katılır. Kurutulup öğütülerek toz haline getirilmiş kökleri ekmek, tatlı ve pasta yapımında kullanılır. Ayrıca zencefil tozu, baharat olarak tüketilir.Zencefilin B6 vitamini, C vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, manganez ve lif açısından yüksek besin değerlerine sahiptir.

e-) Kişniş,
Maydanozgiller familyasındandır. Anayurdu Akdeniz havzası olup günümüzde birçok yerde ve ülkemizde yabani bitki ya da kültür bitkisi olarak yetişmektedir. 60 cmye kadar boylanabilen bir yıllık otsu bitkidir. Kişnişin tohumunu taşıyan meyvesinde nişasta, tanen, şekerler, sabit ve uçucu yağlar bulunur. Uçucu yağında yüksek oranda coriandrol ile düşük oranda geraniol, borneol, pinen, phelladron ve asetik asit vardır.

f-) Çakşır, 
Maydanozgiller familyasına dahil özellikle Hatay’da ve Doğu Anadolu’nun çoğu vilayetlerinde yaygın olarak kullanılan ve yetişen bir bitkidir. Gövdeleri silindir şeklinde veya köşeli, sarı renkli çiçekler açan yüksek boylu otlar. Yapraklar büyük, çok parçalı ve parçalar iplik şeklindedir. Çiçekler şemsiye şeklindeki durumlarda toplanmışlardır Orta ve Doğu Anadolu dağlarında yetişen diğer bir Ferula rigidula türü “suyabu” adıyla tanınır. Bunun da çiçekleri sarı olup boyu 70-100 cm civârındadır. Birleşiminde Tanen, saponin, nişasta, reçine, uçucu yağ ve alkaloidler vardır.

g-) Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır. Arı sütü, işçi arıların ve kraliçe arı adaylarının beslenmesi için petek gözlerinde depolanır ve özel olarak vakumlanarak toplanmaktadır. İşçi arılar sadece üç gün boyunca arı sütüyle beslenmekte, kraliçe arı ise tamamen arı sütüyle beslenmektedir. Sırf bu beslenme farkından dolayı işçi arılar yedi-sekiz hafta yaşadığı halde, kraliçe arı 5-7 yıl ömür sürmektedir. Ayrıca, işçi arılar kısır dişilerdir, ancak sürekli arı sütüyle beslenen kraliçe arı cinsiyet fonksiyonları tam gelişmiş, yüksek doğurganlık yeteneğine sahip bir dişidir. Arı sütünde 2.0-6.4 oranında 10 hidroksi delta-2-dekenoik asit (HDA) bulunmaktadır. Arı sütünün içeriğinde kolajen, lesitin, A, C, D ve E vitaminleri ile tüm B vitamini kompleksleri bulunmaktadır, pantotenik asit açısından oldukca zengin bir bileşimdir. Bunula beraber, fitosteroller (özellikle beta-sitosterol), enzimler, asetilkolin ve estrodiol ve testosteron gibi hormonlar da içermektedir.

h-) Roket otu....................

i-) Geyik otu...............

j-)

l-)

m-)

n-)

o-)

ö-)

Yazar Hakkında

İbrahim Gökçek

Dünya’nın en güzel ülkesi ve binlerce şifalı bitkiler yetişmesine rağmen insanlarımız bu bitkileri tanımamakta ve tanıdığını söyleyenlerde şarlatan Etiketini Yapıştırmaktadırlar.

Yorum Gönderİn