Argan Yağı, Argania Spinosa, Argan Yağının Faydaları, Cilt Için Argan Yağı

PAYLAŞIN

Argan Yağı, Argania Spinosa, Argan Yağının Faydaları, Cilt için Argan YağıARGAN YAĞI

Tarihi dokusuyla turistlerin gözdesi olan Kuzey Afrika’nın en gelişmiş ülkelerinden Fas’ta yetişmektedir. Unesco tarafından koruma altına alınan Argan ağacının meyvesinden elde edilen Argan yağı, son zamanların en çok konuşulan ürünlerinden biri olmaya adaydır. Tıpta Argania Spinosa olarak tanımlanan Argan yağı , genellikle güzellik uzmanları tarafından kullanılıyor.


Kadınların vazgeçilmezi olan güzellik, Argan Yağı ile bir tutkuya dönüşüyor. Argan Yağı, içerisinde barındırdığı Omega 9, Omega 6, Steroller, felurik asit, E vitamini ve güçlü antioksidanlar sayesinde gençlik iksiri olarak da görülebilir. Son yıllarda (anti-aging) yaşlanmaya karşı kullanılan Argan Yağı, sizi geçmiş güzelliğinize geri götürecek. Özellikle nemlendirici özelliği ile daha kullanır kullanmaz etkisini gösterebilen Argan yağı, kuru ciltlerin nemlenmesine, yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlamaya yardımcı oluyor. Zaten kozmetik üretiminde de kullanılan Argan Yağı , çok kısa bir sürede cildi nemlendirebilen, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan bir özelliğe sahip.Argan Yağı’nın bu başarısı da birçok bilimsel araştırmayla desteklenmektedir. Uzmanlar da Argan Yağı’nın daha başka hangi yararı var bunu bulmak için kolları sıvamış olduklarını söylüyorlar.


Daha İpeksi Bir Cilt İçin Argan Yağı Ciltte oluşan sivilceler, akneler, siyah noktalar sizi de rahatsız ediyor değil mi? Bunları geçirmek için yaptığınız maskeler, bakım kürleri, peelingler bir işe yaramıyor. Cildinizin yağ dengesini sağlayacak olan Argan Yağı’nın ciltte oluşan bu problemlere de bir son verdiğini biliyor muydunuz? Argan Yağı’nı cildinize uyguladığınızda nasıl bir fark oluştuğunu anında göreceksiniz. Ciltteki sivilcelerin oluşmasını engelleyen, siyah noktaları gidere bilen Argan Yağı, cildinizin yepyeni bir görünüme sahip olmasını sağlaya bilir.
YaşlanmayıGeciktirici(Anti-Aging)EtkiliArgan
-Cildi yumuşattığı gibi, nemlendirir, cildin kurumasını önleme yardım eder .
- Kuru ve nemli cilt arasındaki dengeyi kurmaya yardımcıdır .
-Cilt hücrelerini yenilediğinden dolayı, cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur.
-Cildi çevresel faktörlere karşı korur. Örneğin, güneş, kuru soğuk, kötü hava gibi çevresel faktörler cildin yaşlanmasına neden olmaktadır. Bunları engellemeye yardımcıdır.

Selülit ve Çatlak İzlerini Gidermekte Etkili Argan Yağı;
Bacaklarınızdaki portakal görünümünden bıktıysanız, kalçalarınızda ve karın bölgenizde çatlaklarınız varsa neden Argan Yağı’nı denemeyesiniz ki? Argan Yağı, doğal ve bitkiseldir. Ciltteki çatlaklara ve selülitlere bir dur diyecek olan Argan Yağı, vücudunuzu daha elastik ve sıkı hale getirmeye yardımcı bir ürün. Özellikle çatlakların ve selülitlerin giderilmesinde olan Argan yağı, estetik olmayan bu görüntüleri yok etmenizi sağlayabilir.


Göğüslerde de Etkili Argan Yağı;
Kadınların vücutlarında en çok özen gösterdiği yerlerden biridir göğüsler. Kadınların estetik görünüşünü sağlayan da göğüslerdir. Dik, diri ve dolgun göğüsler, kadınların hayalidir. Argan Yağı, sıkılaştırıcı etkisi ile göğüslerinizi forma sokabilir , daha sıkı olmasını sağlayabilir nem dengesini kuracak ve daha canlı gösterebilir .


Saç Bakımında Etkili Argan Yağı;
Herkesin saç tipi farklıdır. Özellikle çok kuru ve çok yağlı saçlar saçları konusunda mustarip olan kişilerdir. Kuru saç tipine sahip olanlar saçlarına hangi nemlendiriciyi sürerse sürsün nemlenmez, yağlı saçlar her gün saç yıkamadan saçlarının daha da yağlanmasına neden olurlar bilmeksizin. Yıllar geçtikçe saçlarımız kurumaya, güçsüzleşmeye, parlaklığını yitirmeye başlar. Çünkü saç derimiz, saçlarımız için gerekli olan sebum maddesini artık üretmemeye başlar. Sebum maddesi cildimizin ve saçımızın nemlenmesini sağlayan yağdır. Aynı zamanda sebum cilde ve saça doğal parlaklığını veren maddedir. Sebumun azalması saçın kalitesinin düşmesine yol açar. Saçlarımız nem ister. Bu yüzden bu dengeyi kurmayı sağlayacak olan Argan Yağı, içerisinde yeterince E vitamini içermektedir. E vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Saçların dışarıdan gelen etkilerden kendini koruması için E vitaminine ihtiyacı vardır. Saç derisinin altında oluşan kan akışını da hızlandıran böylece saçın daha sağlıklı olmasına yardımcı olan E vitamini, Argan Yağı’nın içinde fazlasıyla olabilir. Argan Yağı ile saçlara masaj yapmak saç dökülmesini de engellemeye yardımcıdır . Kadınların ve erkeklerin en büyük problemlerinden biri olan saç dökülmesi de Argan Yağı ile bir cözebilirsiniz. Özellikle şu dünyada çevre kirliliğinin en üst düzeyde olduğu çağımızda saçlarımızın da cildimizin de yaşlanması artık o kadar olağan ki. İşte tüm bu etkenlerden kendimizi, saçımızı, cildimizi korumak için Argan Yağı en iyi yardımcılardan biri.Kylie MinoqueKylie Minoque: “ Argan YağıMükemmel” Kylie Minogue, Argan yağının kokusunun çok keskin olmasına rağmen çok fazla etkili olduğunu söylüyor. Pop şarkıcıları çok çaba sarfetmeden güzelleşmek için bazı ürünler satın alırlar. Kylie da saçlarının ve cildinin nasıl parladığını açıkladı: “Son Fas gezimde biraz Argan Yağı aldım. En iyi arkadaşım, Christophe Robin oradayken biraz almamı söyledi. Yüzüne ve cildine iyice yedirmeden evden çıkmamalısın. Kokusu çok keskin olmasına rağmen gerçekten işe yarıyor.” dedi. Argan Yağı’nın ne kadar etkili olduğu bir fenomen haline gelmesinden belli.     

Yazar Hakkında

İbrahim Gökçek

Her hastalığın şifası doğada bulunmaktadır, insanoğluna düşen onu arayıp bulmak ve uygulamaktır. Ancak hastalıkları tedavi etmek, hangi ilacın hangi hastalığa iyi geldiğini bulmak, hangi ilacın hangi işlemlerden geçtikten sonra ne kadar ölçüyle uygulanması gerektiği gibi bir dolu soru, insanoğlunun binlerce yıldır çözmesi gereken problemler yığınında yer almaktadır.

Yorum Gönderİn