Forum DoðalTedavi Doðal Ürünlerle Saðlýklý Yaþam


Forum DoðalTedavi Doðal Ürünlerle Saðlýklý Yaþam » Hastalýklar » Kalp & Damar » Aort » Arterioskleroz, damar sertliði
Araþtýrmacý Yazar Herbalist Ýbrahim GÖKÇEK Cuma Günleri Saat 16- 17 Arasý MeltemTV De Sizlerle Olacaktýr.
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 3 Gün önce   #1 (permalink)
 
Status: Administrator
Üyelik tarihi: Jun 2009
Mesajlar: 1.311
Standart Arterioskleroz, damar sertliði

Arterioskleroz, damar sertliðiDamar sertliði, arteryoskleroz, arteriosclerosis:Arteriyoskleroz damarlarýn iç yüzeyindeki deðiþiklik, bu yýllarca fark edilmeden devam edebilir ve yavaþ yavaþ zamanla oluþur. Damarlarýn iç yüzeyinde yaðlar depolanýr ve kireçleþme oluþur. Böylece damarlar elastikliðini kaybeder ve damarlar daralýr. Bunun sonucu olarak kan artýk akmaz halle gelir. Atar damarlar beþ tabakadan oluþur ve en ince tabaka endotel olup kýlcal damarlarýn en uc noktasý sadece bu tabakadan oluþur.


Onun üstündeki tabakaya intima diye anýlýr ve intima ile media arasýnda elasik bir zar bulunur ve buna elasik membran denir. Orta tabaka kas hücrelerinden oluþur ve media ismi ile anýlýr vede bu tabaka damarlarý büzer veya geniþletir. Adventitia bu tabaka damarlarýn bu iki tabakasýný sarar ve aradoku ilede kabaðlantýlýdýr. Arteryo skleroz genelikle intima tabakasýnda oluþur.
Arteryoskleroz nasýl oluþur?
Yaþlanma ile birlikte damarlarda sertleþir, fakat bunun hastalýk derecesinde olmasýnýn çeþitli faktörleri vardýr. Yað ve akyuvarlarýn burada yýðýlmasý nedeniyle Plak oluþur. Kandaki homocystein oraný artýnca LDL-Kolesterolunu oksitler ve yabancýlaþan LDL-Kolesterolunu makrofajlar yiyerek ölürler ve ortaya süngerimsi, sümüksü ve yapýþkan bir madde çýkar ve bu madde damarlarýn iç yüzeyine yapýþarak küçük yassý tanecikler oluþturur ve buna Plaque denir.

Plaquelerin oluþmasýnýn sebepleri:
1-) Yüksek tansiyon
2-) Homocysteinanemi (kandaki homocystein oranýnýn yükselmesi)
3-) Kolesterolun yükselmesi
4-) Negatif stres
5-) Spor yapmama (hareketsizlik)
6-) Þiþmanlýk
7-) Þeker hastalýðý
8-) Sigara
9-) Serbest radikalerin armasý
10-) Saðlýksýz yeme (et, peynir, yumurta ve mamüllerini yeme) saðlýksýz içme (alkol, coka-cola, fanta, aþýrý kahve ve siyah çay içme)

Arteryosklerozun belirtileri? Arteryoskerozun yoðunlaþtýðý hangi organ ise ona görede rahatsýzlýklara sebep olur.
1-) Arterzoskleroz beyinde yoðunlaþýrsa, beyin kanamasýna (Apoplexi) sebep olur neticede kiþinin bir tarafýnda felçe sebep olabilir.
2-) Kalp damarlarýndaki arteryo skleroz, kalp anjinine (kalpin sýkýþmasý ve daralmasý hissi)
3-) Arteryoskleroz böbrek damarlarýnda yoðunlaþýrsa, yüksek tansiyon ve hatta böbrek iflasýna sebep olabilir.
4-) Artezoskleroz bacaklarda yoðunlaþýrsa, kandolaþýmý anormaliði nedeniyle aksak yürüme (claudicatio intermittens)
5-) Arteryoskleroz leðen kemiði çevresinde yoðunlaþýrsa, erkeklerde ikdidarsýzlýða sebep olabilir.


Arteryo sklerozdan kurtulmak için
1-) Sigarayý ve alkolü mutlaka býrakmak gerekir
2-) Saðlýklý beslenmek gerekir, yani az hayvansal besin çok sebze ve meyve yemek gerekir. Þayet coka-cola, fanta, aþýrý kahve ve siyah çay içiyorsanýz bunlarý azaltmak gerekir. Mümkünse katký maddesi içeren conserve, çikolata vb. maddeler yememek gerekir.
3-) Þiþmanlýk tehlikelidir, bu nedenle mutlaka zayýflamak gerekir.
4-) Mümkünse haftada en az üç gün spor yapmalý veya hergün en az yarým saat gezinti yapmak gerekir.
5-) Þayet kolesterol, diabet ve yüksek tansiyon gibi rahatsýzlýklar varsa tedavi olmak gerekir.

Arteryosklerozun tedavisi Gökçek Ýksiri ile mümkündür, çünkü mide-baðýrsak rahatsýzlýklarý için bu iki doðal ilaç en ideal olanýdýr. Midenin yeterince intrinsic-faktorü salðýlýyamamasý nedeniyle kandaki B6, B12-Vitaminleri ve Folikasit absorbsiyonu azalýr. Buda kandaki homocysteinýn yükselmesi demektir. Baðýrsak florasý ve kýlcal kan dolaþýmý saðlýklý yaþayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazýrlanmasý, hücrelere ulaþmasý ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarýnýn hücre aralarýnda dolaþmasý buna baðlýdýr.Tabii doðru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kýsalýr. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü baðýrsaklarý kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alýmýný (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranýn zararlarý belli kanser, damarlarýn yaðlanmasý vb, artý uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsýzlýk ve hatta kýsýrlýða sebep olmaktadýr.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadýr.Bu da birçok hastalýðýn ana kaynaðýdýr.Akþam yemeði yerine yoðurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbasý içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahýl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlýlar akþam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlý yiyecek ve içecekler, o kadar yað oluþturur.Çünkü niþasta glikoza (þekere) dönüþür, þekerde yaða dönüþerek vücutta depolanýr.Þeker ve antibiyotikler baðýrsak mantarlarý çoðaltýr, mantarlar ise her türlü hastalýðý tetikler.Tatlý deyince akýla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlýdýr ve bunlarda mantarý tetikler, çünkü aþýrý þeker içeriler.
Beyin atardamarlarý týkanan Haluk beyin babasýný doktorlarý amaliyat eder. Aslýnda bu amaliyatýn yapýlmamasý gerek, çünkü beyne kaçan pýhtý beyin kanamasýna neden olur ve nitekimde beyin kanamasýndan felç olmuþ adamcaðýz. Doktorlarý týpýn yapabileceði bir þey yok derler. Onlarda bu meþhur ve meþhum herbalisti bulurlar adam 10.000 ? ister ve tedavi edeceðini söyler. Yaptýðý iþ ne idiði belirsiz çay karýþýmýný göndermek. Netice hasta için sýfýr, kendisi için 10.000 ? dolandýrýcýlýk vakasýdýr. Ayný þekilde beyin atar damarý týkanan aileme Frankfurt'ta doktorlarý amaliyat edemeyiz, çünkü beyin kanamasýna sebep olabilir dediler. Ailem daha önce tadý acý diye içmek istemediði Gökçek Ýksirini içmek zorunda kaldý. Beyin atar damarý % 85 týkalý idi, 4. haftada % 15'e indi ve ailem iyileþtim ve bunun tadý acý diye tedaviyi yarým býraktý.

Açýklama: Hayvansal besinler damarlarýn iç yüzeyinde (mukazasýnda) plaklar olþmasýna (yaðlanmasýna) neden olur. Damarlarýn yaðlanarak sertleþmesi yüksek tansiyona sebep olur. Damarlar yaþalandýkca beyin, kalp, penis ve vajinaya yeterince kan gitmemesi demektir. Buda felç, kalpkrizi, rekeklerde iktidarsýzlýk ve kadýnlarda cinsel isteksizliðe sebep olur. Hayvansal besinleri azaltmak, hatta peyniri asla yememek gerekir. Gökçek Ýksiri ile týkanan damarlar açýlýr ve kiþide beyin kanamasý, kalpkrizi erkeklerde iktidarsýzlýk ve kadýnlarda cinsel isteksizlik ortadan kalkar.
igokcek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
amaliyat, arterioskleroz, ates, besin, beyaz, bir, bira, cinsel, cola, daha, damar, devam, diabet, gibi, ile, kalp, kan, kanser, maddeler, mide, serbest, siyah, tansiyon, tedavisi, uzun

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


Þu Anki Saat: 17:40
Powered by vBulletin® Version 3.8.0 Beta 1
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.2.0
Turk Siteler 100 - Site Ekle - Link Ekle - Toplist


Nav Item BG