Güvefeneri, Physalis Alkekengi, Altin Cilek, Altın Çiçek

PAYLAŞIN

Altın Çilek veya Güvefenerinin asla zayıflatıcı bir özeliği yoktur, neden ve kim bu iddayı ortaya attı anlamış değilim.Ben yıllar önce bitki hakkında birşeyler yazayım dedim fakat bitki hakkında klinik araştırma yok, komisyon e tarafında bitki hakkında monografi yayınlanmamış, homoepatide ve aromaterapide kullanılmamış.Gerekli görmediğim için bilgi vermedim, fakat aylardı bu bitkilerden bahsedilmektedir, bunu da anlamış değilim.Bazı dostların şu Altın Çilek furyasında bizde nasiplenelim, hammaddesi beli hemen bizde kaspsülünü üretelim dediler.Bende bana bu işin sonunda küfedecekse kullananlar ben bu işe girmem dedim.Günümüzde bir çok ülkede Güvefeneri meyve olarak tüketiliyor, zayıflatıcı bir özeliği yok.Kim neden bunu iddea ediyor.

Ben bir firma ile Mart 2010 da bayilik sözleşmesi yapmıştım tam 3.000 000 USD lık,Ben onlara ürün yetiştiremeyince bizim kolilerle başka ürünler gönderdiler hastalara.Hastalar sizin gönderdiğiniz hap, damala, draje ve kapsüllerin yantesininden daha kötü olduk diyince şaşırdım ve biz hap, damala, draje üretmiyoruz dedim.Onlarda sizin kolilerle geliyor ürünler diyince bu sahtekarlığı yapan firma ile ilişkimi bitirdim ve bayilik anlaşmasını çöpe attım.Bir insanın sağlı benim için 3. 000. 000 usd den daha önemlidir.Şimdi Altın Çilekten kim zayıflamış çok merak ediyorum bundan tam bir yıl önce de beşi bir yerde diyerek insanları dolandırdılar o günlerde ben gerekli uyarıyı yaptım, sonra kullananlar pişman oldu.Bu beşibir yerde mucizesinden bahseden şarlatan prof. sanki formülü kendi söylememiş gibi halla utanmadan çok trajlı gazete ve çok retingli tv lerde dolaşıyor.Ne yapalım burası Türkiye

Yazar Hakkında

İbrahim Gökçek

İlaç olarak bitkilerin kullanımı, insanlık tarihinin en eski tıbbi tekniklerinden biridir. Etnobotanik (bitkilerin geleneksel olarak insanlar tarafından kullanımları) gelecek ilaçları keşfetmek için etkili bir yol olarak kabul edilmektedir. Hekimlerin mevcut ilaçların çoğu aspirin, dijitalisten, kinin ve afyon içeren bitkisel ilaçlar olarak kullanımının uzun bir geçmişi var.

Yorum Gönderİn