Afrika Mangosu, Mangifera Indica

PAYLAŞIN

Dr. Mehmet Öz'ün Afrika Mangosu zayıflatır mı? Yoksa buda acı biber, altın çilek gibi

Dr. Mehmet Öz tarafından üretilen Afrika Mangosu yüksek oranda şeker içerir ve asla zayıflatıcı özeliği yoktur, aksine mangoyu aşırı tüketenlerde kilo alma problemi çıkar, fakat asla zayıflatıcı değildir.Daha önce nasıl ki Altın çilek ile birçok firma köşeyi döndü ise bu da bir köşe dönme operasyonudur, başka birşey değil.Bu Altın çilekten öncede beşibir yerde zayıflama çayı dediler insanlar aylarca biberiye, funda, mate, kekik ve yeşil çay karışımı zayıflatıcı olduğu iddea edilen çaylar satıldı.Benden bu beşibir yerde denilen çayı istediklerin de bu bitki karışımı zayıflatmaz.Sonra pişman olursunuz dedim ve insanalr 3-4 ay bu çay karışımı kullandıktan sonra zayıflamayınca bana siz haklıymışsınız dediler.Fakat bazıları köşeyi döndü yani zengin oldular.Şimdi sırada Afrika Mangosu var ve bazıları yine haksız kazanç elde edecek.Bizim millet bunu hak ediyor mu diyeceksiniz, valla herhalde hak ediyoruz.Maydanoz, Limon ve Lahananın zayıflattığı kilinik araştımalarla belgelenmiş.Bende Maydanozlu limon suyu üretim, faakt bizim ürünümüz tutulmadı?Etkili olduğu halde neden tuutlmadı, çünkü reklam yapacak bütçemiz yok.Türk Milleti televizyon için günde 8 saat zaman ayırırken kitap okumak için 4 saniye zaman ayırmaktadır.Bu nedenle de kandırlmayı hakediyoruz.

Ben Altın Çilek hakkındada uyarıda bulunmuştum metin aşağıda 

Altın Çilek veya Güvefenerinin asla zayıflatıcı bir özeliği yoktur, neden ve kim bu iddayı ortaya attı anlamış değilim.Ben yıllar önce bitki hakkında birşeyler yazayım dedim fakat bitki hakkında klinik araştırma yok, komisyon e tarafında bitki hakkında monografi yayınlanmamış, homoepatide ve aromaterapide kullanılmamış.Gerekli görmediğim için bilgi vermedim, fakat aylardı bu bitkilerden bahsedilmektedir, bunu da anlamış değilim.Bazı dostların şu Altın Çilek furyasında bizde nasiplenelim, hammaddesi beli hemen bizde kaspsülünü üretelim dediler.Bende bana bu işin sonunda küfedecekse kullananlar ben bu işe girmem dedim.Günümüzde bir çok ülkede Güvefeneri meyve olarak tüketiliyor, zayıflatıcı bir özeliği yok.Kim neden bunu iddea ediyor. Ben bir firma ile Mart 2010 da bayilik sözleşmesi yapmıştım tam 3.000 000 USD lık,Ben onlara ürün yetiştiremeyince bizim kolilerle başka ürünler gönderdiler hastalara.Hastalar sizin gönderdiğiniz hap, damala, draje ve kapsüllerin yantesininden daha kötü olduk diyince şaşırdım ve biz hap, damala, draje üretmiyoruz dedim.Onlarda sizin kolilerle geliyor ürünler diyince bu sahtekarlığı yapan firma ile ilişkimi bitirdim ve bayilik anlaşmasını çöpe attım.Bir insanın sağlı benim için 3. 000. 000 usd den daha önemlidir.Şimdi Altın Çilekten kim zayıflamış çok merak ediyorum bundan tam bir yıl önce de beşi bir yerde diyerek insanları dolandırdılar o günlerde ben gerekli uyarıyı yaptım, sonra kullananlar pişman oldu.Bu beşibir yerde mucizesinden bahseden şarlatan prof. sanki formülü kendi söylememiş gibi halla utanmadan çok trajlı gazete ve çok retingli tv lerde dolaşıyor.Ne yapalım burası Türkiye.

Mangonun birleşimi % 81,71 su ve % 17 karbonhidrat yani şeker içerir, şekerli bir meyve asla zayıflatmaz.

 

Yazar Hakkında

İbrahim Gökçek

Özel kesme teknikleri ile alınan bitkiler çeşitli işlemlerden geçerler. Çabuk bir şekilde etkilerini kaybedebilirler. Genelde bu bitkiler kurutulduktan sonra mümkünse 1 yıl geçmeyecek sürede kullanılmalıdır.

Yorum Gönderİn